NASZE KLUCZOWE CELE

Rozwój i pomoc dla dzieci w Afryce
Nasze działania w Kamerunie mają na celu wspieranie lokalnych społeczności poprzez budowę szkół, studni, walki z głodem oraz programy edukacyjne.

Wsparcie edukacji
Dążymy do tego, aby każde dziecko miało możliwość zdobycia wiedzy, która otworzy przed nim drzwi do lepszej przyszłości.

Pomoc dzieciom w hospicjum
Wspieramy najmłodszych, którzy walczą z ciężkimi chorobami, organizując dla nich wyjątkowe wydarzenia, aby wnieść radość w ich trudne dni.

Pomoc dla Afryki

Nasze działania w Afryce, a szczególnie w Kamerunie, to wynik współpracy ze Zgromadzeniem Braci Szkół Chrześcijańskich. Bracia od lat angażują się w poprawę warunków życia społeczności Pigmejów Baka. Wspólnie z nimi realizujemy projekty, które zmieniają życie lokalnych dzieci i ich rodzin. Nasza pomoc skupia się na budowie szkół, zapewnieniu dostępu do czystej wody poprzez budowę studni oraz wsparciu edukacyjnemu i socjalnemu dla dzieci. Wierzymy, że edukacja to klucz do walki z ubóstwem, dlatego naszą misją jest dać dzieciom w Kamerunie szansę na lepsze jutro.

Wsparcie dla szkół w Polsce

Wspieramy polskie szkoły poprzez dostarczanie niezbędnych materiałów edukacyjnych oraz wyposażenia, które poprawiają warunki nauki dla uczniów. Nasz projekt „Pierwszy Dzień w Szkole” to inicjatywa mająca na celu wspieranie pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją edukacyjną przygodę. Dajemy im książki i upominki, które sprawiają, że ten wyjątkowy dzień staje się niezapomniany.

Działania na rzecz hospicjum dla dzieci

Współpracujemy z hospicjum dziecięcym „Formuła Dobra”, pomagamy w ich misji wspierać dzieci i ich rodziny w najtrudniejszych chwilach ich życia. Organizujemy warsztaty, wydarzenia i akcje, które wnoszą radość i poczucie wsparcia do ich codzienności. Dzięki naszym działaniom dzieci, które walczą z chorobami, mogą choć na chwilę oderwać się od trudnej rzeczywistości.

Jak zostać wolontariuszem?

Dołącz do naszego zespołu wolontariuszy i pomóż nam w realizacji naszych projektów. Możesz pomóc w:
– organizacji wydarzeń,
– pracy administracyjnej,
– bezpośredniej pomocy beneficjentom.
Wolontariat to nie tylko pomoc innym, ale także możliwość zdobycia nowych umiejętności, doświadczeń i nawiązania wartościowych kontaktów.

NASZE KLUCZOWE INICJATYWY

Twoje wsparcie finansowe pomaga nam realizować projekty i zmieniać życie ludzi w potrzebie.

Fundacja DCU realizuje kilka kluczowych zbiórek, które mają na celu poprawę jakości życia dzieci z plemienia Baka w Kamerunie. Nasze zbiórki wspierają ich codzienne potrzeby, edukację oraz dają im szansę na lepsze życie.

Zbiórka na wsparcie edukacyjne „Adoptuj Pigmejskie Dziecko”

Wspierając adopcję pigmejskiego dziecka z plemienia Baka w Kamerunie, zapewniasz mu dostęp do edukacji, codziennych posiłków i opieki medycznej. Dzieci z tej marginalizowanej społeczności często nie mają możliwości zdobycia wykształcenia, które może odmienić ich życie. Dzięki Twojej pomocy możemy zapewnić im godną przyszłość. Adopcja na odległość to szansa na realną zmianę – dla dziecka i dla całej jego społeczności. Każda darowizna przybliża je do lepszego życia. ​woje wsparcie zmienia ich przyszłość.

Zbiórka na budowę studni dla plemienia Pigmejów
w Kamerunie

Woda to życie. Wspierając budowę studni dla plemienia Baka w Kamerunie, zapewniasz dostęp do czystej i bezpiecznej wody. Społeczności Pigmejów każdego dnia zmagają się z brakiem podstawowych zasobów. Budowa studni nie tylko poprawi ich zdrowie, ale także umożliwi dalszy rozwój lokalnych projektów edukacyjnych i społecznych. Twoje wsparcie przyn iesie trwałe zmiany – pomóż nam zbudować studnię, która stanie się źródłem życia dla wielu rodzin.​ Twoja pomoc ma ogromne znaczenie.

Zbiórka środków „1 złotówka = 1 obiad dla dziecka”

Każda złotówka przekazana w ramach tej zbiórki zamienia się w pełnowartościowy obiad dla dziecka. Plemiona Baka od lat zmagają się z głodem i brakiem dostępu do podstawowych środków żywnościowych. Naszym celem jest zapewnienie codziennych posiłków, które pomogą dzieciom skupić się na nauce i dają im energię na cały dzień. Do tej pory udało nam się zapewnić tysiące posiłków dzięki wsparciu naszych darczyńców.​ Twój mały gest może znacząco poprawić ich życie.

Zbiórka na budowę nowych szkół w Kamerunie

Edukacja to klucz do przerwania cyklu ubóstwa i dyskryminacji. Nasza zbiórka na budowę szkół ma na celu zapewnienie dzieciom z plemienia Baka dostępu do nauki w godnych warunkach. W ramach tej inicjatywy sfinansowaliśmy budowę kilku szkół, a teraz planujemy kolejne projekty, które będą stanowić miejsce rozwoju i szansę na lepsze jutro. Zainwestuj w przyszłość dzieci.

Zbiórka środków na cele statutowe

Jest to zrzutka na ogólne cele statutowe Fundacji DCU. Naszą misją jest wspieranie tych obszarów, w których pomoc przynosi realny, wymierny i długofalowy skutek. Wspieramy przede wszystkim dzieci w szeroko pojętym procesie edukacji. W chwili obecnej nasze działania możemy podzielić na trzy główne grupy: działania w Kamerunie, współpraca ze szkołami i z hospicjum dziecięcym.

Zasilając naszą zrzutkę wspierasz nasze działania.
Każda wpłata pomaga czynić dobro.